Uwaga! Katecheci klas 1 SP! Oto pomoc multimedialna dla Was

Trudno w klasie na lekcji dotrzeć do każdego ucznia. Jeśli w sali dysponujecie tablicą multimedialną lub choćby zwykłym ekranem oraz rzutnikiem lub laptopem z napędem DVD – oto nasza propozycja. Od teraz można kupić płytę „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” z pomocami multimedialnymi bardzo przydatnymi na katechezie w szkole.

Wiemy, jak trudno skupić uwagę uczniów przez całą lekcję. Niektóre dzieci mają problem z samodzielnym wykonaniem ćwiczeń, a katechecie trudno jest na lekcji dotrzeć do każdego z nich osobno. Uczniowie na pewno lubią śpiewać, oglądać filmy, rozwiązywać zagadki i labirynty, układać puzzle, czy wykazywać się spostrzegawczością. I potrzebują ruchu.

Płyta, którą proponujemy, wspiera pracę nauczyciela bardzo różnorodnymi pomocami dydaktycznymi. Do każdej jednostki lekcyjnej katecheta ma do dyspozycji:

Nagrania:

  • temat, opowiadanie, piosenka, polecenie, każdy tekst i dźwięk potrzebne podczas prowadzenia katechezy – są na płycie umieszczone w kolejności zgodnej ze scenariuszem katechezy z poradnika metodycznego.

Ilustracje:

  • zdjęcia i rysunki – dobrane zostały nie tylko do tekstów z podręcznika, ale także do ćwiczeń i niektórych piosenek.

Pomoc w pracy z „Zeszytem ucznia”:

  • do zadań, które sprawiały trudność niektórym uczniom, przygotowaliśmy demonstracyjne ćwiczenia, które wybrani uczniowie wykonują na tablicy, by potem wszyscy mogli je samodzielnie wypełnić w swoich „Zeszytach”. Katecheta znajdzie tu również całkiem nowe ćwiczenia i zadania ciekawe dydaktycznie i uzupełniające formację religijną.

Filmy:

  • fragmenty filmów edukacyjnych, nie tylko uatrakcyjnią i utrwalą przekazywane treści, ale będą pomocne w formacji moralnej i religijnej uczniów przez ukazanie przykładów z życia dzieci.  

Zajęcia ruchowe:

  • opisane w każdej jednostce tematycznej w osobnej zakładce – to nie tylko zabawy, ale i propozycje modlitwy połączonej z ruchem, krótkie inscenizacje itp. Niektóre z tych zabaw katecheta zna już z poradnika metodycznego, ale wiele jest całkiem nowych.

Uwaga: płytę DVD, którą proponujemy, można również nabyć razem ze wznowionym poradnikiem metodycznym (jest umieszczona w książce jako wkładka).

Płyta może służyć także katechetom, którzy realizują ten sam program nauczania religii, ale korzystają z innego pakietu edukacyjnego niż podręcznik ucznia i „Zeszyt ucznia” serii „W drodze do Wieczernika” Wydawnictwa WAM.

Oceń: 

Skomentuj

Przeczytaj także

W drodze do Wieczernika - pomoce multimedialne

Dobra wiadomość dla katechetów szkół podstawowych uczących w klasie 1, którzy korzystają z pakietu „W drodze do Wieczernika”.

Dobra zmiana, czyli lepsza jakość ćwiczeń dla klas 1-3 szkoły podstawowej!

Wychodzimy naprzeciw potrzebom uczniów i w nowym roku szkolnym drukujemy ćwiczenia do klas 1-3 szkoły podstawowej na przyjaźniejszym do pisania papierze. Mamy nadzieję, że jeszcze bardziej zachęci to dzieci do pracy.

Co zrobić gdy płyta multimedialna dołączona do podręcznika została zagubiona lub uszkodzona?

Jeżeli płyta multimedialna będąca integralną częścią podręcznika została zagubiona lub uszkodzona istnieje możliwość zamówienia tylko tego nośnika.

"Adrenalina" - Nowy film z serii "Uwaga życie!"

Ukazał się najnowszy film z serii "Uwaga życie". To reportaż zachęcający do uprawiania sportu.