Katecheci klas 7 - sprawdziany z pierwszego półrocza

Jeśli potrzebujesz gotowego sprawdzianu do klasy 7 albo szukasz inspiracji do stworzenia własnej wersji pracy klasowej – zapraszamy! 

Pliki do pobrania dostępne tutaj

Sprawdziany zostały przygotowane na bazie podręcznika „Jezus uczy i zbawia” do klasy 7 serii „W drodze do Emaus” - w oparciu o materiał zawarty w tym podręczniku. Dotychczas zamieściliśmy sprawdziany (każdy w dwóch wersjach) do rozdziałów: „Bóg na ludzkich drogach”, „Słowo Boga do człowieka” oraz „Słowo Boga prowadzi człowieka”. 

Uwaga: sprawdziany do klasy 7 zgodne z podręcznikiem serii „Odsłonić twarz Chrystusa” zawarte są w materiałach metodycznych. Jeśli jednak ktoś nie ma do nich dostępu, prosimy o kontakt na adres: [email protected]

Oceń: 

Skomentuj

Przeczytaj także

Święty, czyli KTO – katecheza dla kl. 7 i gimnazjum

Święty, czyli KTO – katecheza dla kl. 7 i gimnazjum
Sobór Watykański I

Katecheci klas 7 – dodatkowe tematy

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 7 zapoznają się – zgodnie z nową „Podstawą programową kształcenia ogólnego” – z innym zakresem czasowym historii powszechnej i historii Polski, niż uczniowie klasy 1 gimnazjum. W związku z tym zaproponowaliśmy katechetom, by w planach wynikowych ujęli cztery nowe tematy. Dotychczas uczniowie poznawali je w klasie 3 gimnazjum.

Uwaga! Katecheci klas 1 SP! Oto pomoc multimedialna dla Was

Trudno w klasie na lekcji dotrzeć do każdego ucznia. Jeśli w sali dysponujecie tablicą multimedialną lub choćby zwykłym ekranem oraz rzutnikiem lub laptopem z napędem DVD – oto nasza propozycja. Od teraz można kupić płytę „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” z pomocami multimedialnymi bardzo przydatnymi na katechezie w szkole.

Sprawdziany dla klasy 2 gimnazjum – rozpoczynamy

Katecheci klas 2 gimnazjum! Przygotowujemy dla was sprawdziany także do przyszłorocznej klasy 8. Zaczynamy rozdziału poświęconego sakramentom w służbie wspólnoty: „Jezus Chrystus umacnia” z podręcznika „Jezus działa i zbawia”.