Sprawdzian dla klasy 2 gimnazjum – Jezus odsłania tajemnicę szczęścia

Ostatni rozdział podręcznika „Jezus działa i zbawia” – „Jezus odsłania tajemnicę szczęścia” – podsumowujemy sprawdzianem, który zawiera cztery zadania. Niektóre wymagają od ucznia inwencji twórczej, dlatego można na ten sprawdzian poświęcić całą jednostkę lekcyjną.

Uwaga: sprawdzian ten nie zawiera treści związanej z uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (katecheza 49 w podręczniku). Ten temat chcemy ująć w ostatniej w roku szkolnym pracy klasowej, poświęconej sprawdzeniu wiadomości o roku liturgicznym.

Oceń: 

Skomentuj

Przeczytaj także

Sprawdziany dla klasy 2 gimnazjum – DEKALOG część 1

Katecheci klas 2 gimnazjum: to kolejny sprawdzian - także dla przyszłorocznej klasy 8. Oparty jest na treści rozdziału „Człowiek w relacji z Bogiem” z podręcznika „Jezus działa i zbawia” serii „W drodze do Emaus”.

Sprawdziany dla klasy 2 gimnazjum – rozpoczynamy

Katecheci klas 2 gimnazjum! Przygotowujemy dla was sprawdziany także do przyszłorocznej klasy 8. Zaczynamy rozdziału poświęconego sakramentom w służbie wspólnoty: „Jezus Chrystus umacnia” z podręcznika „Jezus działa i zbawia”.

Sprawdzian nr 1 dla klasy 7 szkoły podstawowej

Sprawdzian nr 1 dla klasy 7 szkoły podstawowej zgodny z serią „W drodze do Emaus”- „Bóg na ludzkich drogach”.

Sprawdzian dla klasy 2 gimnazjum – DEKALOG część 2.

Zapraszamy do skorzystania z kolejnej propozycji sprawdzianu dla klasy 2 gimnazjum (czyli w przyszłym roku szkolnym dla klasy 8 szkoły podstawowej) – DEKALOG cz. 2. Sprawdzian oparty jest na treści rozdziału „Człowiek w relacji z innymi” z podręcznika „Jezus działa i zbawia” serii „W drodze do Emaus”.

Sprawdzian dla klasy 2 gimnazjum – Rok liturgiczny

W ciągu roku szkolnego uczniowie mogli wiele się dowiedzieć i pogłębić swoje rozumienie niektórych ważnych uroczystości i okresów liturgicznych. Proponujemy, by powtórzyć na lekcji właśnie te katechezy, a na zakończenie sprawdzić wiedzę uczniów.

Sprawdzian nr 5 dla klasy 7 szkoły podstawowej

Katecheci klas 7! Sprawdzian nr 5 dotyczący rozdziału: „Wypełnienie zbawczych obietnic” jest gotowy.