Nowe rozkłady nauczania na rok szkolny 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 rozkłady nauczania do podręczników Wydawnictwa WAM na stronie katechizmy.pl będą odpowiednio zmodyfikowane i uzupełnione.

Chodzi nie tylko o tematy związane z programem duszpasterskim na nowy rok szkolny, ale także o dostosowanie nauczania do treści, które uczeń będzie poznawał na innych lekcjach. Szczególnie dotyczy to języka polskiego i historii.

Podręczniki, z których uczniowie będą korzystać na katechezie, są skorelowane z „Podstawą programową kształcenia ogólnego” z roku 2008. Dlatego w nowym roku szkolnym warto na katechezie poszerzyć tematykę o zagadnienia z dokumentu dotyczącego nauczania obowiązującego od nowego roku szkolnego w klasach pierwszej, czwartej i siódmej szkoły podstawowej. Na przykład w klasie czwartej warto zaznajomić uczniów z postaciami polskich świętych, a w klasie siódmej wziąć pod uwagę dzieje Kościoła w XVIII, XIX i XX w. – do II wojny światowej. O takie i podobne tematy uzupełnimy rozkłady nauczania w nowym roku szkolnym. Będziemy także proponować scenariusze katechez na odpowiednie tematy.

Oceń: 

Skomentuj

Przeczytaj także

Nowe rozkłady nauczania w Librusie

Pomoc dla katechetów – nowe rozkłady nauczania w e-Dzienniku Librusa.