II Międzynarodowy Kongres Katechezy

Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji ogłasza II Międzynarodowy Kongres Katechezy, który odbędzie się w Rzymie od 20 do 23 września 2018 roku, poruszając temat: „Katecheta, Świadek Tajemnicy”.

Ten II Kongres będzie poświęcony tematyce znajdującej się w Drugiej części Katechizmu Kościoła Katolickiego „Celebracja Misterium Chrześcijańskiego”, poruszając między innymi następujące zagadnienia: inicjacja chrześcijańska, katecheza kerygmatyczna, katechumenat oraz mistagogia. Celem tego kongresu jest głębsze zrozumienie połączenia pomiędzy katechezą a akcją liturgiczną Kościoła. Program ogólny Kongresu jest przedstawiony na stronie Papieskiej Rady  w trzech językach (angielskim, włoskim i hiszpańskim) ZOBACZ.

Niniejsze zaproszenie jest zaadresowane w sposób szczególny do odpowiedzialnych za katechezę na poziomie kraju oraz regionu, jak również do wszystkich katechetów na świecie, a w sposób szczególny do tych, którzy interesują się katechezą oraz wzięli już udział w poprzednich spotkaniach. Zapisy trwają do 31 sierpnia 2018 roku na stronie http://www.pcpne.va.

Uprzejmie prosimy o przekazanie tej informacji tym, którzy mogliby być nią zainteresowani.

Źródło: wiara.pl

Oceń: 

Skomentuj

Przeczytaj także

Pierwsza Komunia Święta – przygotowanie w klasie drugiej i trzeciej

W klasie drugiej do przyjmowania sakramentu pokuty i pojednania oraz Komunii Świętej można dzieci przygotować (a na pewno należy rozpocząć przygotowania) na katechezach prowadzonych zgodnie podręcznikiem w klasie drugiej.

Jak na katechezie przygotowywać do spowiedzi?

Proponujemy katechezy pomagające dzieciom w przygotowaniu się do sakramentu spowiedzi. Obecny scenariusz ma wspomagać modelowanie pojęcia „sumienie” i jest propozycją rachunku sumienia dotyczącego wiary.

Sprawdzian dla klasy 8 szkoły podstawowej – sakramenty w służbie wspólnoty

Katecheci klas 8 szkoły podstawowej! Publikujemy sprawdzian poświęcony sakramentom w służbie wspólnoty: "Jezus Chrystus umacnia" z podręcznika "Jezus działa i zbawia".