Nowe rozkłady – plany wynikowe dla klasy 5 i klasy 8 SP

W związku z reformą szkoły udostępniamy w zakładce „Do pobrania” nowe ROZKŁADY - PLANY WYNIKOWE na rok szkolny 2018/2019 dla klasy 5 i klasy 8 szkoły podstawowej.

KLASA 8: W klasie ósmej uwzględniliśmy dodatkowe katechezy związane z przygotowaniem do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Są to katechezy oparte na podręczniku ucznia i poradniku metodycznym do klasy 3 gimnazjum pt. „Chodźmy razem” – serii „Odsłonić twarz Chrystusa”. Dotyczą nauczania Kościoła o sakramencie bierzmowania w oparciu o KKK, omawiają dary Ducha Świętego także na przykładach świętych i świadków wiary, wprowadzają w problematykę owocnego życia (rady i przykłady dla młodych) oraz przedstawiają, czym są charyzmaty w Kościele. 

KLASA 5: W kasie piątej zamieściliśmy w planie wynikowym propozycje katechez skorelowanych z programem historii z podstawy programowej kształcenia ogólnego. Przez poznanie bliżej postaci króla Mieszka, św. Stanisława biskupa i męczennika oraz św. Jadwigi Andegaweńskiej uczniowie będą wprowadzeni w chrześcijańskie dziedzictwo naszego narodu.

Scenariusze do tych katechez zamieścimy w sierpniu.

Oceń: 

Skomentuj

Przeczytaj także

Kryteria oceniania (nowe podręczniki)

Na prośbę wielu nauczycieli przygotowaliśmy przedmiotowy system oceniania z religii oraz kryteria oceniania w oparciu o treści nowych podręczników Wydawnictwa WAM.