Nowe podręczniki i pomoce katechetyczne do zreformowanej szkoły

W dniu 19 września 2018 roku Komisja Wychowania Katolickiego KEP przyjęła i zatwierdziła Program Nauczania Religii Rzymskokatolickiej, który powstał w oparciu o nową Podstwę Programową Katechezy Kościoła Katolickiego w Polsce. Obydwa dokumenty zostały przygotowane w związku z reformą edukacji wprowadzaną od 2017 roku. W Wydawnictwie WAM z niecierpliwością czekamy na publikację tych dokumentów i przygotowujemy się do pracy nad potrzebnymi podręcznikami i pomocami katechetycznymi.

Zespół doświadczonych autorów (katechetów, pedagogów i duszpasterzy) pod kierunkiem ks. prof. Władysława Kubika SJ analizuje sytuację dzieci i młodzieży w polskiej szkole – nie tylko w związku z reformą edukacji, ale także w zmieniającej się rzeczywistości uczniów i katechetów, gdy powszechny jest dostęp do Internetu i mediów społecznościowych, które odgrywają coraz większą rolę w kształtowaniu opinii i poglądów i mają wpływ także na formację młodych ludzi.

Pragniemy, aby nasze podręczniki, poradniki metodyczne i pomoce mulitimedialne odpowiadały na potrzeby uczniów i katechetów i były dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Oceń: 

Skomentuj

Przeczytaj także