Co się stało z naszym podobieństwem do Boga? O grzechu na katechezie

Jak wprowadzić uczniów szkoły podstawowej w klasach 4-8 w rzeczywistość skutków grzechu pierworodnego i naszych grzechów?

Proponujemy ćwiczenie, które pomoże zobrazować uczniom, jak grzech niszczy pierwotny obraz Boga w człowieku.

Uczymy, że grzech pierworodny i każdy grzech burzy harmonię stworzenia w trzech wymiarach, które przenikają się i obejmują całą rzeczywistość. To tragiczne skutki grzechu w naszych relacjach z Bogiem, w relacjach między ludźmi i w stosunku do całego stworzenia: przyrody i wszechświata.

Proponujemy ćwiczenie, które pomoże zobrazować uczniom, jak grzech niszczy pierwotny obraz Boga w człowieku. Ćwiczenie można przeprowadzić, korzystając z dwóch jednakowych zdjęć lub wydruków oraz z prezentacji. W załącznikach proponujemy zdjęcie do wydruku oraz prezentację, która utrwala ćwiczenie.

Office presentation icon Prezentacja z gif-em (2.39 MB)

Microsoft Office document icon pobierz plik (120 KB)

 

 

 

 

 

Oceń: 

Skomentuj

Przeczytaj także

Religia w szkole – kiedy jest obowiązkowa

Oświadczenie Komisji Wychowania Katolickiego KEP w sprawie organizowania zajęć z religii w publicznych przedszkolach i szkołach

Stanowisko KEP w sprawie tak zwanej Karty LGBT

Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie tak zwanej Karty LGBT

List od Pana Boga (zajęcia manualne)

Dzieci rozumieją świat w oparciu o myślenie konkretne. Na katechezie wprowadzającej pojęcie Pisma Świętego warto wszechstronnie uaktywnić uczniów, m. in. organizując zajęcia manualne.