Czy uczciwy polityk może być skuteczny?

Rok 2011. Katecheta zadaje tytułowe pytanie uczniom liceum . Nikt nie odpowiada: TAK. Jak dzisiaj, po ośmiu latach, odpowiedziałaby młodzież?

Jak przekazać młodym ludziom nauczanie społeczne Kościoła? Jak odpowiedzieć na pytania: Czym jest polityka? Czym powinien kierować się polityk?

14 marca b.r. Konferencja Episkopatu Polski przyjęła dokument „O ład społeczny dla wspólnego dobra. List społeczny Episkopatu Polski”. Proponujemy zajęcia, na których uczniowie zapoznają się z fragmentami tego dokumentu. Być może po zajęciach zechcą sięgnąć do całości.

PDF icon List społeczny Do druku (315.65 KB)

Oceń: 

Skomentuj

Przeczytaj także

Dokument o ludzkim braterstwie – na katechezie

Papież Franciszek w dniach 3-5 lutego 2019 r. odbył podróż apostolską do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Była to pierwsza w historii wizyta papieża na Półwyspie Arabskim. W trakcie tej wizyty Papież Franciszek jako Zwierzchnik Kościoła katolickiego oraz Wielki imam Al-Azhar Ahmad Al-Tayyeb podpisali wspólny „Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia”. Przestawiamy propozycję zajęć z młodzieżą w oparciu o Dokument.

Dzień Świętości Życia – na katechezie

Pamiętajmy na katechezie o Dniu Świętości Życia

Co się stało z naszym podobieństwem do Boga? O grzechu na katechezie

Jak wprowadzić uczniów szkoły podstawowej w klasach 4-8 w rzeczywistość skutków grzechu pierworodnego i naszych grzechów? Proponujemy ćwiczenie, które pomoże zobrazować uczniom, jak grzech niszczy pierwotny obraz Boga w człowieku.