Ukazać nowym pokoleniom św. Jana Pawła II. Cz. 1.

Można wybrać kilka scen, dać na katechezie do przeczytania klasie podzielonej na grupy (po jednej „migawce” na każdą grupę) i poprosić o nadanie im tytułów.

                  Czy znacie te pozycje wydawnicze? Jak je wykorzystać na katechezie?

Dziś zwracamy uwagę na książkę wydaną w 2017 r.: „Kwiatki św. Jana Pawła II” - nowe wydanie uzupełnione (oprac. Janusz Poniewierski)

Większość z nas spotkała się z tą pozycją wydaną przed laty przez ZNAK. Polecamy jednak wznowioną, ciekawie uzupełnioną pozycję. Szczególnie, że - być może - młodzież nie zna w ogóle tej książki.  

Nie są to żarty związane ze Świętym, choć nie brak tu wydarzeń humorystycznych. Można by „kwiatki” nazwać anegdotami, ale to nie oddaje charakteru książki. To raczej postać Wielkiego Papieża, którego widzimy jakby w migawce aparatu fotograficznego: w szeregu króciutkich relacji, w scenach z życia, które tworzą wnikliwy obraz „Karola, który został papieżem i pozostał człowiekiem”.

JAK WYKORZYSTAĆ KSIĄŻKĘ NA KATECHEZIE?

Można wybrać kilka scen, dać na katechezie do przeczytania klasie podzielonej na grupy (po jednej „migawce” na każdą grupę) i poprosić o nadanie im tytułów - nagłówków, jakimi można by opatrzyć je, publikując, np. na Internecie albo w gazecie. Potem katecheta zbiera tytuły i zapisuje je w dowolnej kolejności na tablicy, numerując. Następnie ktoś czyta teksty na głos, a pozostali (poza „autorami”) „zgadują”, jaki tytuł został nadany danemu tekstowi. Na koniec wszyscy głosują, który tytuł był najciekawszy. Mogą także podzielić się refleksją, co dała im ta lektura.

https://wydawnictwowam.pl/prod.kwiatki-sw-jana-pawla-ii.9041.htm?sku=76076

Oceń: 

Skomentuj

Przeczytaj także