Katecheza w czasach koronawirusa

Oprócz katechez z podręczników i ćwiczeń planujemy zamieszczanie nowych propozycji, dostosowanych do Podstawy Programowej. Będziemy przy tym brać pod uwagę, by nie przeciążać uczniów.

Co proponujemy?

Na prośbę wielu katechetów będziemy udostępniać podręczniki i ćwiczenia w plikach pdf.

Zaczniemy od klas 1-3. Zamieścimy pliki z katechezami i ćwiczeniami dotyczącymi Wielkiego Postu, a następnie Wielkanocy oraz oczywiście po kolei te, które przypadały na drugi semestr roku szkolnego.

Oprócz katechez z podręczników i ćwiczeń planujemy zamieszczanie nowych propozycji, dostosowanych do Podstawy Programowej. Będziemy przy tym brać pod uwagę, by nie przeciążać uczniów.

Uważamy, że praca dla ucznia nie powinna mu zabierać więcej niż kwadrans w młodszych klasach, a w starszych 15-20 minut. Czy to się uda? Zobaczymy.

Uwaga:

  1. Jeśli macie ciekawe propozycje, które mogą przydać się innym katechetom, prosimy, przysyłajcie je na adres: [email protected]. Opublikujemy je z podaniem autora i szkoły (czyli będzie to Wasza publikacja)
  2. Jeśli ktoś będzie potrzebował jakiegoś materiału w pdf z poprzedniego semestru, bo z jakiś przyczyn omawia go w innej kolejności, prosimy pisać indywidualnie na adres: [email protected]. Aby materiały dotarły do właściwych osób, prosimy o podanie imienia, nazwiska i szkoły, w której katecheta uczy.

Link do materiałów - przedszkole klasa 0: TU

Link do materiałów z klasy 1 -3 SP: TU 

Link  do materiałów z klasy 4-6:  TU

Link do materiałów z klasy 7-8 SP serii "Odsłonić twarz Chrystusa": TU

Link do materiałów z klasy 7-8 serii "W drodze do Emaus": TU

Link do materiałów dla szkoły ponadpodstawowej: TU

Artykuł o zdalnym nauczaniu autorstwa Wojciecha Bojanowskiego SJ: Plik W.Bojanowski (24.27 KB)

i Film:   https://www.youtube.com/watch?v=m-DOeHr3Cjw&feature=youtu.be

 

 

 

 

Oceń: 

Skomentuj

Przeczytaj także