KATECHIZMY WYDAWNICTWA WAM 2021

Na rok szkolny 2021/2022 Wydawnictwo WAM przygotowuje nowe podreczniki, będące kontynuacją nowych serii katechizmów: "Wierzę w Boga" oraz "Suchaj, mój ludu".

Seria "Wierzę w Boga", to podręczniki i pomoce katechetyczne dla klas 1-4, natomiast seria nowych podręczników oraz pomocy do naukii religii adresowana do uczniów klas 5-8, zatytuowana nosi tytuł: "Suchaj, mój ludu" .

Aotorzy serii: "Wierzę w Boga", jako klczową dla całej serii obrali jedną z kluczowych prawd naszej wiary: "w centrum nauczania Jezusa jest Jego i nasz Ojciec - Bog", jednocześnie stawiając sobie ważne pytania dotyczące głoszenia Ewangelii we wspólczesnym świecie: Jak głosić tę podstawową prawdę dzieciom? Czy może skupić się na tym, jakie są potrzeby dzieci oraz w jak funkcjonują dzieci, którym mamy głosić Ewangelię. Dlatego też autorzy podjęli sie zadania połączenia głoszenia orędzia Bożego z sięganiem do doświadczeń dzieci. Nie tylko tych pozytywnych. Bóg jest obecny w szczęśliwej rodzinie, ale i w tej, w której są trudnościBóg jest w pięknie stworzenia, jest zawsze blisko dziecka: podczas zabawy, nauki, wypełniania obowiązków, radości i w smutku.

Tytuł nowej serii katechizmów Wydawnictwa WAM dla klas 5-8 nawiązuje do podstawowego wezwania, jakie Bóg kierował przez wieki do ludu Pierwszego Przymierza i które kieruje również do swojego Kościoła: „Słuchaj, mój ludu”. 

Na rok szkolny 2021/2022 Wydawnictwo WAM przygotowuje kolejne podręczniki oraz pomoce katechetyczne (zgodne z podstawą programową 2018):

- w serii: "Wierzę w Boga" - dla klasy 2 szkoły podstawowej będzie to podręcznik dla ucznia, ćwiczenia dla ucznia oraz poradnik metodyczny dla nauczyciela pod tytuem: "Jezus - nasz Zbawiciel".

Więcej inormacji o nowym podręczniku dla klasy 2 szkoły podstawowej znajdziesz klikając w link: 

https://www.katechizmy.pl/art-24322.nowy-podrecznik-oraz-pomoce-katechetyczne-dla-klasy-2-szkoly-podstawowej-pt-jezus-nasz-zbawiciel-wam.html

- w serii: "Słuchaj, mój ludu" - dla klasy 6 szkoły podstawowej: podręcznik dla ucznia i poradnik dla nauczyciela, pod wspólnym tytuem: "Jestem Twoim Zbawicielem".

Więcej inormacji o nowym podręczniku dla klasy 6 szkoły podstawowej znajdziesz klikając w link: 

https://www.katechizmy.pl/art-24323.nowy-podrecznik-oraz-pomoce-katechetyczne-dla-klasy-6-szkoly-podstawowej-pt-jestem-twoim-zbawicielem.html

Na rok szkolny 2021/2022 ukaże się nowy podręcznik do nauki religii dla sześciolatków pt. "Razem z Jezusem", w nowej serii: "Spotykam Jezusa".

Wiecej o podręczniku dla sześciolatków: 

https://www.katechizmy.pl/art-24324.nowy-podrecznik-dla-szesciolatkow-pt-razem-z-jezusem-wam-2021.html

 

Oceń: 

Skomentuj

Przeczytaj także