PRZEZ ROZUM DO WIARY

książka
Cena det.: 
34.90 zł
ISBN: 
978-83-7767-880-0
Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2013
Seria: 
Stron: 
312
Oprawa: 
miękka
SKU: 
61178

Fascynująca wędrówka

Jacek Bacz
Przez rozum do wiary jest przystępną acz nietrywialną refleksją nad religią i wiarą adresowaną do szerokiego kręgu odbiorców tak niewierzących, jak i wierzących. To zapis zmagania się autora z pytaniami: czy wiedza może prowadzić do Boga? Czy w dobie sceptycyzmu można sensownie rozmawiać o religii? Czy chrześcijaństwo daje się obronić argumentami logicznymi i naukowymi?

W efekcie powstała książka o charakterze osobistej obrony wiary przed zarzutami o nieracjonalność, absurdalność, czy fikcyjność. Autor polemizuje z antyreligijnym duchem czasu, tłumaczy jak Jezusa postrzegają inne religie: judaizm, islam, czy buddyzm. Podejmuje również kwestie moralne, w tym etyki seksualnej. Zaprasza czytelnika do intelektualnej wędrówki ku wierze i prowadzi go do miejsca, skąd chrześcijaństwo widać jako spójną całość.

Klamrą spinającą logiczny wywód autora jest jego osobista historia: odejście od wiary i późniejszy do niej powrót. Obznajomieni z tematyką religijną docenią świeżość ujęcia niektórych zagadnień, a poszukujący odkryją swój szlak na przedpole wiary. Jedni i drudzy przekonają się, że dyskusja o sprawach poważnych i trudnych nie musi być ani poważna, ani trudna.

JACEK BACZ - z zawodu dr. inż. elektryk. Urodzony i wykształcony w Polsce, mieszkający na stałe w Kanadzie. Popularyzator "teologii dla każdego".
Strona internetowa autora: byreasonalone.com"
Najtaniej kupisz na
Oceń: 

Skomentuj