Jezus - nasz Zbawiciel ćwiczenia kl. 2

zeszyt ucznia
Cena det.: 
15.24 zł
ISBN: 
978-83-277-1848-8
Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2021
Seria: 
Wierzę w Boga
Stron: 
136
Oprawa: 
miękka
SKU: 
85417

Ćwiczenia do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej

red. Władysław Kubik, Teresa Czarnecka

Ćwiczenia do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej „Jezus - nasz Zbawiciel” stanową część katechetycznego pakietu edukacyjnego z nowej serii wydawniczej „Wierzę w Boga” zgodnego z „Podstawą programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” z 2018 roku oraz programem dla klas I-IV szkoły podstawowej "Zaproszeni na ucztę z Jezusem".

Ćwiczenia do religii dla klasy 2 szkoły podstawowej „Jezus – nasz Zbawiciel” zostały przygotowane jako pomoc dla ucznia:

  • w rozumieniu treści podręcznika „Jezus – nasz Zbawiciel”;
  • w aktywnym i twórczym podejściu do tematów;
  • w utrwaleniu wiadomości poznanych przez ucznia w czasie każdej katechezy.

Książka zawiera ciekawą szatę graficzną oraz różnorodne zadania zachęcające uczniów do nauki: rebusy, labirynty, krzyżówki, naklejki do uzupełniania ilustracji lub ich tworzenia, wycinanki, rysunki i teksty do uzupełniania, a także miejsce na własną twórczość plastyczną dziecka.

Ćwiczenia pomogą nie tylko wypełnić cele dydaktyczne katechezy, ale także angażować dziecko w przeżywanie tajemnic wiary, kształtować postawy i interioryzować poznane wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie.

Ćwiczenia do nauczania religii rzymskokatolickiej przeznaczone do klasy drugiej szkoły podstawowej. Mogą być stosowane jedynie jako pomoc uzupełniająca do podręcznika nr AZ-12-01/18-KR-21/21

Najtaniej kupisz na
Oceń: 

Skomentuj