klasa 2/3

podręcznik szkolny
Cena det.: 
20.00 zł
ISBN: 
978-83-7767-186-3
Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2013
Seria: 
Drogi świadków Chrystusa
Stron: 
120
Oprawa: 
miękka
SKU: 
67407

Podręcznik i notes do religii dla II klasy liceum oraz II i III technikum

Zbigniew Marek SJ, Anna Walulik CSFN (red.)

KATECHIZM W FORMIE MULTIBOOKA + ZESZYT UCZNIA
Do wykorzystania przy użyciu komputerów, laptopów, tabletów, rzutników multimedialnych oraz tablic interaktywnych.

W katechiźmie treści skupiają się wokół świata jako daru Boga i miejsca Jego obecności. Kolejne rozdziały pakietu nawiązują do biblijnej historii zbawienia: grzechu pierworodnego, Nowego Przymierza zawartego przez Chrystusa oraz Jego nauczania o Królestwie Bożym.

W tym kontekście zostają wyeksponowane tematy dotyczące problemów etycznych oraz społecznych, a także informacje dotyczące roku liturgicznego oraz rzeczy ostatecznych. 

  • Podręcznik przygotowany został w formie multibooka na płycie CD. Katechizm wzbogacony został o elementy interaktywne (nagrania, krótkie filmy itp.), z których uczeń może korzystać podczas lekcji jak również w domu.
  • W zeszycie ucznia przygotowane zostały najważniejsze informacje dotyczące treści katechez m.in. w formie myśli, cytatów oraz schematów ułatwiających ich zapamiętanie.
  • Ponadto w książce znajdują się tytuły książek, piosenek i filmów, które mogą być poszerzeniem tematu oraz wolne miejsca do dyspozycji ucznia.

Podręcznik zgodny z programem nauczania "Świadek Chrystusa" nr AZ-4-01/10 dla liceum oraz programem "Świadek Chrystusa" nr AZ-6-01/10 dla technikum autorstwa Komisji Wychowania Katolickiego KEP z dnia 9.06.2010 r.

Nr Imprimatur - dopuszczenia do druku: 1625/2012
Numer dopuszczenia podręcznika: AZ-42-01/10-KR-6/13
Data dopuszczenia: 6.05.2013 r.

Najtaniej kupisz na
Oceń: 

Skomentuj