Informacje i aktualności dla katechetów

 

Słucham Serduszka

Słucham serduszka, Cykl inspirujących spotkań dla rodzica i dziecka w wieku przedszkolnym wprowadzających w świat uczuć, wiary i duchowości. Wydawnictwo WAM 2018

W co się bawić podczas Adwentu i Bożego Narodzenia

Zajęcia można przeprowadzić w przedszkolu i szkole.

Powołani do wieczności – wszyscy święci

To nad małym dzieckiem rodzice podczas obrzędu chrztu na pytanie: „O co prosicie Kościół Boży?”, mogą odpowiedzieć: „O życie wieczne”.

Nowy Program nauczania religii – warto wiedzieć

Od nowego roku szkolnego 2020/2021 programy zatwierdzone przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP oparte na nowej Podstawie programowej mają zostać wprowadzone w klasach pierwszej i piątej szkoły podstawowej oraz w klasach pierwszych szkół ponadpodstawowych.

"W połowie drogi"

Duchowość mężczyzn w praktyce.

Zdrapka Wielkanocna

Zdrapka Wielkopostna to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych na Wielki Post, umieszczonych na papierowej planszy zakrytej zdrapką.

Konkursy Biblijne w roku szkolnym 2019/2020

Niektóre Konkursy Biblijne w obecnym roku szkolnym. Nie wszystkie diecezje ogłaszają swoje konkursy o tematyce biblijnej, czy w ogóle religijnej. To część, którą udało się znaleźć.

Rok szkolny na horyzoncie: Katecheta w szkole - bez kompleksów!

Zwracamy uwagę na trzy (spośród sześciu) podstawowe kierunki polityki oświatowej, wskazane przez MEN jako priorytety w roku szkolnym 2019/2020.

Warto wiedzieć: krótko o nowej „Podstawie programowej katechezy KK w Polsce”

Nowość tego dokumentu nie ogranicza się do podziału „materiału katechetycznego” zmienionego zgodnie ze strukturą zreformowanego szkolnictwa. Przestawiamy kilka ważnych różnic.

Przygotujmy się zawczasu: IX Tydzień Wychowania

„Zamieszkać razem z Jezusem”

Strony